Anasayfa » burçların özellikleri

BAŞAK BURCU

1 February 2012 Yorum yok

 

YILDIZI : Merkür

GRUBU: Toprak

BELİRGİN ÖZELLİĞİ: Canlı

TEMEL NİTELİKLERİ: Disiplinli,dikkatli ve ilgili

AŞMASI GEREKEN ÖZELLİKLERİ  Çekingenlik

BAŞARILI OLABİLECEĞİ MESLEKLER:

Müteahhit, mimar,bilgisayar mühendisi

AMACI: Başarmak

 

Diplomatik, sosyal, kararsız, adil, nazik, aktif, denge arayışında olan, romantik

Başak burcu insanı metodik,detaycı ve analizcidir.Yaptıklarının takdir edilmesini bekler.İş konusunda sebatsızdır. Ancak sevdiği işte çok çalışır. İşverenlerin mükemmel elemanları bu burçtan çıkar.

Detaya olan düşkünlüğü insanlarla problemler yaşamasına neden olur.Aşk konularında çoğunlukla çekingendir.En sevdiği insanı enfazla eleştirir.Ancak kendisi eleştiri kabul etmez.Özeleştirisi güçlüdür.

Tartışma anında hemen savunmaya geçmesi,karşısındaki insanın duygularına önem vermemesi insanlarla olan ilişkilerinde problem doğmasına neden olur.

Başak burcu insanı pratik ve çalışkandır. Hayatında en önemli şey işidir. Kendilerini kullandırtmazlar.Bir noktaya kadar yardımcı olur, sınırı geçenlere hayır demesini bilirler. Kolay kolay hoşnut olmazlar  sürekli en iyisini araştırırlar.

Sevdikleri ve bağlandıkları zaman koruyucu olurlar.

Fazla çalışma,kuruntu ve endişe sindirim sistemlerini bozabilir.Ayrıca cilt problemleri olabilir.Çevrelerinde her şeyin temiz ve düzenli olmasını isterler.

Kendileri çok fazla yakınan biri olduğu halde yakınan insanlardan hoşlanmazlar

Başak  burcu çocukları dersleri dikkatli dinlemeleri ve sordukları sorularla öğretmenlerinin dikkatini çekerler. Yaratıcı ve sanatsal olurlar.

 

Uyumlu olduğu burçlar

En uyumlu; Boğa, oğlak

Uyumlu;, İkizler,Yengeç, Akrep,Terazi,Aslan

Nötr; Koç,Kova

Kötü;Yay,İkizler,Balık

 

 Başak Kadını

 Başak kadını evine düşkündür. Yaptığı işlerin takdir edilmesini özellikle bekler. Düzenli, temiz ve zevklidir. Dostluğa ve arkadaşlığa önem vermesi nedeniyle tatlı dillidir.Talibi çoktur.Evleneceği kişiyi seçerken güçlük çeker.Mükemmeli bulma arzusu en iyi erkeği bulma arayışıa yöneltir.İdealindeki insanı bulmazsa ömür boyu bekar kalabilir.Sevdiğini bulduğunda fedakarlıktan kaçınmaz.

Uygar bir düşünce yapısı vardır.Rahatlıkla hareket etmekten ve gezmekten hoşlanır. Çalışmayı sevmesi ayrıntıya önem vermesi ve maddeci kişiliği ile ilişkilidir.Paranın vereceği güven ve rahatı isterler.Para kazanan insanlara saygı duyarlar.Giyimlerine özen gösterirler. Karşısındaki insandanda aynı şeyi beklerler.Para biriktirmeyi sevdiğinden şayet parasını kendisi verecekse pahalı olan elbiseyi değil yakışanı tercih ederler.

Başak burçları okumaya ve bilgiye düşkündürler.

Çok çabuk küsebilirler.Kıskanç değildirler.Çabuk affederler.Çok iyi anne ve eş olurlar.

 

Başak Erkeği

Randevuya zamanında gelmek , tutumlu olmak, bir karar verdikten sonra bunu uygulamak gibi üstün özellikler ararlar.Israrcı değildirler.Ama verilen kararın uygulanmasını beklerler. Sevgilerini dile getirmezler. Paraya olan düşkünlüklerinden dolayı zengin eş peşinde koşarlar.

Havai insanlardan nefret ederler.Sürekli sevgiden bahseden kadınlardan çekinirler.Dostluk onlar için önemlidir.Evlilikte mantık onlar için duygulardan daha önceliklidir.Eşlerini en güvendikleri dost olarak görürler.Onlara neşeli bir dost gibi davranır ama romantik sözler söylemezler.Başaklar ailelerine düşkündürler.Bilgi ve zerafet onlar için önemlidir. Ailesinin ve dostlarının tenkit edilmesinden hoşlanmazlar. Bu burcun erkeği en olmadık şeyleri insanın yüzüne rahatlıkla söyler.Giyimine oldukça önem verir.Bazen hastalık korkusu görülebilir.Kendilerine şefkatle yaklaşan insanlara ilgi duyarlar.

 

 Ask

Gerçekçidir.İşine verdiği aşrı önem nedeniyle partnerinin başarılı olma bağımında kendisini desteklemesini bekler.

Ortak projeler, yeni fikirler,gelecek için planlar başaklar açısından birlikteliğin süsüdür. Başak burcu insanının boş ihtişamla pek işi olmaz.Kibar ve lüks yerleri mekanları sever.

 

Did you like this? Share it:

Related posts:

  1. BOĞA BURCU
  2. OĞLAK BURCU
  3. YENGEÇ BURCU
  4. ASLAN BURCU
  5. KOÇ BURCU
 

Custom Search

COSMİC GELİŞİM PİRAMİDİ